Svegs bibliotek

Biblioteket ligger i Medborgarhuset som också är förvaltningsbyggnad för Härjedalens kommun.

Svegs bibliotek är Härjedalens kommuns huvudbibliotek.

Personal:

Torgny Henriksson
Bibliotekarie
Telefon: 0680-161 18
torgny.henriksson@herjedalen.se

Sara Flodin
Bibliotekarie
Telefon: 0680-161 16
sara.flodin@herjedalen.se

Erik Larsson
Barnbibliotekarie
Telefon: 0680-161 13
erik.larsson@herjedalen.se

Anita Persson
Bibliotekarie
Telefon: 0680-302 53
anita.persson@herjedalen.se

Anna Westling
Biblioteksassistent
Telefon: 0680-162 15
anna.westling@herjedalen.se

Eva Åkerström
Biblioteksassistent
Telefon: 0680-161 21
eva.akerstrom@herjedalen.se

Kontakta oss:
Medborgarhuset
842 80 Sveg
0680-161 22
biblioteket.sveg@herjedalen.se

Öppettider:
Måndag:
12:00 - 19:00
Tisdag: 12:00 - 19:00
Onsdag: 10:00 - 17:00
Torsdag: 12:00 - 19:00
Fredag: 11:00 - 15:00
Lördag: 12:00 - 15:00
Söndag: Stängt

För avvikelser se kataloglänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Sidinformation

Sidan uppdaterad 2017-12-21 18.09
av Henry Jonasson